Integrator robotów do spawania łukowego i lutowania.

Niedostateczna wydajność spawania czy lutowania? Za dużo błędów operatorów – brak powtarzalności i niska jakość spoin? Problem z rotacją wykwalifikowanych pracowników – spawaczy?

Jeżeli występują u Państwa podobne problemy, to proponujemy stanowiska zrobotyzowanego spawania jaki i stanowiska zrobotyzowanego lutowania. Integrujemy czyli dobieramy, dostarczamy najnowszą technologię oferowaną przez światowych liderów w tych dziedzinach, budujemy i dostarczamy nowe stanowiska/cele lub zmodyfikujemy istniejące już układy. Najważniejszą usługą jest zrobotyzowanie stanowiska, dostarczenie narzędzi tak aby sprostały potrzebą Klienta. Zalety zrobotyzowane spawanie i zrobotyzowane lutowanie:

  • Szybkość konfiguracji procesu,
  • wzrost wydajności, powtarzalności, jakości spoin,
  • minimalizacja procesu szlifowania spoiny,
  • podniesienie standardów i bezpieczeństwa pracy,
  • skrócenie czasu realizacji zamówienia.

ROZWIĄZANIA DOSTOSOWANE DO DANEJ APLIKACJI.

Każdy robot jest standardowo wyposażony w łatwy do przeglądania i obsługi panel z funkcją uczenia. Operator uczy ścieżki procesu za pomocą dedykowanych ekranów nauczania spawania łukowego, które zostały zaprojektowane z myślą o uproszczeniu użytkowania.

BAZA DANYCH STANÓW SPAWANIA

Podczas zautomatyzowanego procesu operator może zmieniać warunki spawania na bieżąco, a następnie przechowywać te zmiany we wbudowanej bazie danych. Zapisane warunki można następnie przywołać z bazy danych w celu ponownego wykorzystania w procesie.

ZMNIEJSZONE PRZESTOJE

Standardowa, dedykowana funkcja sekwencji rozruchu poprawia tworzenie łuku. Ponadto, w przypadku błędów procesu spawania, robot zawiera funkcję sekwencji restartu, która automatycznie przeprowadza spawanie na zakładkę i wznawia operację.

RĘCZNA KONTROLA ŁUKU

Roboty wyposażone w funkcję „łuk wł/wył”, która umożliwia operatorom łatwe i szybkie wyłączanie i włączanie spawania podczas automatycznego procesu spawania. Ta ręczna kontrola łuku pomaga operatorom radzić sobie z anomaliami procesu.

ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA

Palnik, czujnik dotyku, specjalny wzór spawania, czujnik do modyfikacji ścieżki w czasie rzeczywistym, wykrywanie punktu początkowego, funkcja spawania wielowarstwowego i czujnik automatycznej kontroli napięcia i prądu to tylko niektóre z zaawansowanych opcji spawania łukowego dostępnych robotach spawalniczych.

PROGRAMOWANIE OFFLINE

Większość producentów robotów spawalniczych oferuje oprogramowanie do programowania offline przeznaczone do spawania łukowego, które automatycznie generuje programy robotów na podstawie danych CAD 3D. Oprogramowanie takie znacznie skraca czas uczenia robotów i obniża koszty produkcji.

Automatyzacja i Robotyzacja procesów produkcji w Państwa firmie: zrobotyzowane spawanie i lutowanie; roboty spawające i roboty lutujące – Wrocław.