Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w biznesie

Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w biznesie

Sztuczna inteligencja pomogła wielu firmom rozwinąć się. Wciąż jest duży potencjał do wykorzystania w różnych dziedzinach biznesu, od edukacji, zdrowia do rolnictwa. Ponieważ rozwój technologii jest już wysoki, cel, jakim jest ułatwienie życia ludziom, można jeszcze próbować osiągnąć wykorzystując uczenie maszynowe i technologie kognitywne. Sztuczna inteligencja ma doprowadzić do pełnego sukcesu danego biznesu, pozwala na uwolnienie się od wielu mozolnych, precyzyjnych, drogich działań ludzkich.

W jaki sposób firmy korzystają ze sztucznej inteligencji?

Każda firma może w pełni wykorzystać sztuczną inteligencję, jeśli zacznie patrzeć na nią przez pryzmat możliwości biznesowych, a nie tylko technologii.

Sztuczna Inteligencja wspiera biznes w trzech podstawowych potrzebach:

  • automatyzacją procesów biznesowych,
  • analiza danych w celu uzyskania wglądu biznesowego,
  • angażowania pracowników i klientów.

Automatyzacja procesów biznesowych polega na wykorzystaniu technologii zwanej RPA, Robotic Process Automation. Technologia ta umożliwia robotom zachowywanie się jak ludzie w zakresie wprowadzania i przetwarzania informacji z systemów informatycznych.

Analiza danych: Firmy mogą wykorzystywać sztuczną inteligencję do analiz kognitywnych. Spostrzeżenia kognitywne oznaczają wykorzystanie uczenia maszynowego do wykrywania ogromnej ilości danych i interpretowania ich znaczenia. Te spostrzeżenia pomogą Ci rozwinąć Twój biznes na szczyt, ponieważ rozumiesz potrzeby i pragnienia swoich klientów na podstawie ich wcześniejszych danych.

Angażowanie Klientów: Możesz zastosować sztuczną inteligencję w swojej firmie, aby lepiej angażować klientów i interesariuszy biznesowych bez konieczności angażowania dodatkowych pracowników do wykonania zadania. Technologie takie jak chatboty, uczenie maszynowe i inteligentni agenci pomagają w zadowoleniu klientów, co przekłada się na postęp w Twojej firmie.

Zastosowania AI w biznesie:

Sztuczna inteligencja wniosła wiele funkcji i innowacji do biznesu. Oto kilka najlepszych aplikacji, które dobrze definiują przydatność AI dla biznesu. Spójrz:

Kierowanie na potencjalny rynek:

Marketing to jeden z niezbędnych aspektów prowadzenia biznesu. Ale zasada marketingu jest skierowana do potencjalnych klientów. Narzędzia zintegrowane ze sztuczną inteligencją, w tym dostawcy wyszukiwania online, systemy internetowe, sprzedawcy online itp., pomagają Twojej firmie w tym procesie.

Narzędzia te rejestrują i porównują zainteresowania internautów w celu określenia i przewidywania wartości produktu lub usługi w Internecie oraz dostarczają informacji poznawczych.

Mając to na uwadze, dzięki AI, masz dodatkową wiedzę i zrozumienie rynku, które możesz wykorzystać do ulepszenia swojej firmy.

Inteligentniejsze działanie biznesowe:

Wykorzystanie maszyn do wykonywania zadań biznesowych jest bardziej dostępne i uporządkowane. AI to technologia zdolna do wspierania wszystkich dziedzin życia, takich jak zasoby ludzkie, finanse, a także działania prawne.

Sztuczna inteligencja sprawia, że ​​każda operacja biznesowa staje się inteligentniejsza, a wszyscy jesteśmy zależni od korzystania z narzędzi AI, takich jak oprogramowanie, roboty itp.

Kontrola i zapewnienie jakości:

Firmy produkujące produkty używają systemów wizyjnych z oprogramowaniem do kontroli jakości, aby zapewnić wysoką jakość swoich właściwości produkcyjnych bez zwiększania kosztów procesu. TOP-ROBOTYKA, wykorzystuje takie systemy „Pick and Place” – przy detekcji pojawienia się np. przedmiotu o odpowiednim kształcie i kolorze – robot pobiera dany element i odkłada w odpowiednie miejsce.

Oznacza to, że firma może poprawić jakość swoich produktów dzięki sztucznej inteligencji, ponieważ jest ona bardziej precyzyjna i ma funkcję zapewniania jakości.

Autonomiczne sterowanie ruchem pojazdów, przenośników:

Firmy produkcyjne, magazyny, logistyczne mogą wykorzystywać pojazdy automatycznie poruszające się w danej przestrzeni od wózków, po przenoszenie palet w magazynie wysokiego składowania. Top-Robotyka oferuje rozwiązania intralogistyka AGV/AGR.

Wniosek:

Chociaż ludzkiej siły roboczej nie da się całkowicie zastąpić maszynami, zastosowanie sztucznej inteligencji w Twojej firmie pomoże Ci czerpać więcej korzyści.

Jeśli weźmiesz pod uwagę prawidłowe planowanie, technologia kognitywna lub sztuczna inteligencja mogą rozpocząć złoty czas wzrostu dla Twojej firmy pod względem produktywności, satysfakcji klienta i sukcesu.