Automatyzacja paletyzacji, robotyzacja paletyzacji/depaletyzacji.

Paletyzacja ręczna jest zadaniem mocno obciążającym pracownika, szczególnie gdy przebiega w trudnych warunkach środowiskowych (pył, niekomfortowa temperatura, hałas). Paletyzacja to niezwykle fizyczny i ręczny proces. Polega na układaniu na paletach stosów pudeł, worków lub kartonów, gotowych do wysyłki na rynek. Ręczna paletyzacja pochłania sporo czasu, jest nużąca ponieważ obejmuje powtarzalne, monotonne ruchy, a często to znużenie jest czynnikiem powodującym powstawanie błędów, czyli w dodatkowych kosztów. W skutek przenoszenia ciężkich rzeczy, praca dla człowieka jest męcząca i mniej atrakcyjna w śród innych ofert.

Podsumowanie problemów:

 • obciążenie fizyczne pracowników,
 • monotonność,
 • wydajność zależna od fizycznych możliwości pracowników,
 • błędy w układaniu towaru,
 • zmienna jakości końcowego efektu pakowania,
 • straty materiałowe,
 • nie atrakcyjne warunki pracy,
 • nadmierne koszty w postaci płacy.

Zaangażowanie człowieka w ten proces wpływa niekorzystnie na wydajność, powtarzalność, płynność i ekonomię procesu. Ten sam pracownik, mógłby wykonywać inne bardziej odpowiedzialne zadania.

Zautomatyzowana depaletyzacja lub paletyzacja jest źródłem produktywności i oszczędności dla Twojej firmy, przed Tobą nowe możliwości dzięki starannej interakcji elementów sterujących, oprogramowania i mechaniki.

TOP-ROBOTYKA dostarcza zrobotyzowane systemy paletyzujące i depaletyzujące dla różnych branż produkcyjnych i centrów logistycznych. Niezależnie od konfiguracji, zaawansowana technologicznie automatyczna depaletyzacja lub paletyzacja oparta jest na sprawdzonych systemach. Układy są zaprojektowane tak, aby Twoje procesy były jeszcze bardziej wydajny i elastyczny.

Dzięki dedykowanym chwytakom – nasz produkty dostosowane są do pracy z różnymi towarami np. kartony, wiadra, pojemniki, opakowania o różnym kształcie, zatem stosujemy jest w produkcji i logistyce na najróżniejszych rynkach (żywność, płyny, chemia, farmacja, produkcja…). Przykład realizacji.

robot paletyzuje i ekran hmi - automatyka paletyzacji, robotyka, automatyzacja paletyzacji, przedstawia robotyzacja paletyzacji

Robot do paletyzacji. Podsumowanie zalet:

 • ulepszenie gniazda produkcyjnego poprzez zmniejszenie uciążliwości pracy dla operatora, zabezpieczenie narzędzi chwytających,
 • obsługuje wiele opakowań: pojemniki, kartony, puszki, beczki, torby, butelki, tace, …
 • możliwość pracy w trudnych warunkach, chłodnie, gorące hale, wysoka wilgotność, obszary myte…
 • integracja z innymi systemami, przenośniki do lekkich ładunków, obsługa palet…

Robot do paletyzacji. Wniosek
Roboty paletyzujące są niezbędnym elementem automatyzacji procesu produkcyjnego. Paletyzacja jest ważnym procesem dla każdej organizacji, ponieważ jest ostatnim etapem przed wysłaniem produktów na rynek. Dlatego należy obchodzić się z nim ostrożnie, ponieważ jego końcowym efektem jest to, co otrzymują klienci

Zrobotyzowane pakowanie pudełek o podstawie prostokąta o różnych wymiarach.

Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu nadrzędnemu jesteśmy w stanie zaoferować optymalne pakowania kartonów o różnych wymiarach na palety euro. Stanowski zrobotyzowane, z bufora pobiera odpowiednie pudełko i układa je w obliczone miejsce.

Automatyzacja i Robotyzacja procesów produkcji w Państwa firmie: zrobotyzowana paletyzacja, robot stanowiskowy do paletyzacji – Wrocław.